Roraty ze śniadaniem

28 LISTOPADA 2022
Krzysztof Zwoliński

Wczesnym rankiem z pięknymi lampionami przybyły dzisiaj na pierwszą mszę roratnią dzieci z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

Dzieci wykonały same lub z pomocą rodziców lampiony adwentowe. Będą one brały udział w konkursie na najpiękniejszy lampion. Oprócz tego każde z dzieci otrzymało plansze z tegorocznym tematem rorat i za udział w nich także będą nagrody. Dzieci codziennie będą też przynosić wykonane przez siebie serduszka, które zawisną na choince przy szopce w kościele podczas świąt. Na serduszkach piszą swoje dobre postanowienia na dany dzień. Wylosowany autor serduszka zabiera do domu na cały dzień figurkę Matki Bożej Niepokalanej.

W parafii powrócono także do tradycji organizowania słodkich śniadań dla uczestników rorat. Są one przygotowane w kawiarni parafialnej.

Sama kawiarnia jak też wiele innych pomieszczeń i prac jest owocem dokonanego przed trzema laty projektu unijnego: „Rewitalizacja zespołu obiektów sakralnych pod wezwaniem NMP w Rawie Mazowieckiej w celu rozszerzenia oferty kulturalnej Parafii”

Tekst i zdjęcia: ks. Bogumił Karp