Roraty w Białej Rawskiej

18 GRUDNIA 2019
Krzysztof Zwoliński

Codziennie w parafii św. Wojciecha w Białej Rawskiej na porannej Eucharystii licznie stawiają się nie tylko dzieci. Od 17 dni każde miejsce w ławkach jest zajęte, a mimo to wiernych wciąż przybywa.

Roraty w sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia rozpoczynają się o 6.45. W drzwiach świątyni mrok rozpraszają liczne lampiony w dłoniach dzieci. Wiele z nich przygotowane zostało własnoręcznie, ale zdarzają się także te z „Małego Gościa Niedzielnego”.

Poranne Eucharystie prowadzone są przez kapłanów w oparciu o materiały „Małego Gościa Niedzielnego”. Każdego dnia księża przybliżają nie tylko najmłodszym ważne wydarzenia, fakty z życia przyszłego błogosławionego. Dziś ks. Michał Szkupiński, wikariusz parafii, opowiadał dzieciom o przyjaźni kard. Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.