Rejonowa integracja duszpasterska

8 WRZEśNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Zanim rozpoczną kolejny rok formacji duchowej, najpierw mieli okazję się poznać. Młodzież z Łęczycy i Kutna wraz z duszpasterzami integrowali się na modlitwie i spływie kajakowym. Wszystko po to, by „poznali się po imieniu”, a potem tworzyli wielkie dzieła na Bożą chwałę.

Najczęściej spotykają się, gdy przychodzi do organizacji wydarzeń religijnych – koncertów, rekolekcji, spotkań rejonowych.

Ksiądz Sylwester Bernat, wikariusz parafii św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, i ks. Jacek Zieliński, wikariusz parafii św. Jadwigi Królowej w Kutnie, postanowili to zmienić, zapraszając Młodzieżowe Koło Caritas, oazę rodzin z Łęczycy oraz ministrantów, lektorów i młodzież z Kutna na spływ kajakowy.

Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy w łęczyckiej parafii. Zaś sam spływ kajakowy – 9 km rzeką – odbył się w okolicach Nowego Miasta nad Pilicą.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum ks. Sylwestra Bernata

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl