Rawskie Dni Muzyki Klasycznej

20 WRZEśNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (23 i 24 września) zapraszamy na 18. edycję Rawskich Dni Muzyki Klasycznej.

W sobotę o godz:18.00 w sali widowiskowej MDK-u odbędzie się koncert „Zakochaj Się w Operetce”, a w niedzielę o godz:19.00 w „Dużym kościele”  pw. NPNMP koncert „Ave Maria Przez Wieki”.

Ave Maria przez wieki

24 WRZEŚNIA · 19:00

kościół pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

Misterium bez braw w środku

Rawskie Dni Muzyki Klasycznej to dwudniowe święto nie tylko melomanów, ale tych wszystkich, którzy uwielbiają słuchać muzyki na najwyższym poziomie. RDMK to wydarzenie, które takie doznania oferuje, a jego kolejna odsłona – jak zwykle w ostatni weekend września. Zapraszamy!

Ave Maria przez wieki – to propozycja niedzielnego koncertu w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

NIEDZIELA, 24 września, godz. 19:00, wstęp wolny!

Jest to wyjątkowy w swojej atmosferze i wymowie koncert łączący muzykę z poezją Karola Wojtyły, księdza Jana Twardowskiego i innych. Poezja i muzyka pięknie dopełniają się wzajemnie tworząc niepowtarzalny koncert, który porusza do głębi serce każdego słuchacza. Zarówno zawarta w programie muzyka, jak i wiersze cechuje prostota formy, subtelność i elegancja w doborze środków. Sama zaś tematyka i treść przepięknie roztaczają przed słuchaczami całą istotę spotkania.

Utwory poetyckie w całości spotkania przeplatane są muzyką, która jest pieczołowicie dobrana tak, aby charakterem i odpowiednim natężeniem przekazu dopełnić treści czytanego wcześniej wiersza. Tematem przewodnim są dzieła muzyczne oraz poetyckie poświęcone kultowi Marii z Nazaretu, w których artyści wspinali się na wyżyny kunsztu artystycznego w celu stworzenia najbardziej wyjątkowego hołdu twórczego.

Pośród kompozycji muzycznych znajdują się m.in.: Bogurodzica, Pieta Signore, Błogosław Matko oraz różne wersje Ave Maria. Wykonają je dla Was Magdalena Sowa – Zyzańska oraz Joanna Błażej – Łukasik.

Cały koncert to swoiste misterium, bez braw w środku – artyści pragną w ten sposób „zbudować“ szczególną więź z odbiorcami. Koncert utrzymany w spokojnym i refleksyjnym nastroju, dramaturgia spotkania kreowana jest bardziej na poziomie „szeptu” niż „krzyku”.

 

MDK Rawa Mazowiecka