Rawa Maz. Zakończenie oktawy Bożego Ciała.

11 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

W Rawie Mazowieckiej zgodnie z ponad 80-letnią tradycją, rawianie z miłości do Jezusa Eucharystycznego usypali w kościele oo. pasjonistów dywan z liści i płatków kwiatów.

Rawskiej uroczystości w Roku Jubileuszowym 300-lecia istnienia pasjonistów przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. On także niósł w procesji Najświętszy Sakrament przez kwietny kobierzec. Dzieło powstawało wiele godzin. Poszczególne elementy usypywano m.in. z róż, chabrów, peonii, łubinu, suszonego bzu i liści akacji.

Podczas Eucharystii z biskupem modlili się o. Łukasz Andrzejewski, prowincjał, o. Wojciech Adamczewski, przeor wspólnoty zakonnej i proboszcz parafii, pozostali ojcowie oraz kapłani z dekanatu na czele z dziekanem ks. Bogumiłem Karpem.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.