Randka małżeńska w Kutnie

11 LUTEGO 2020
Krzysztof Zwoliński

Po raz pierwszy w parafii św. Jadwigi Królowej w Kutnie zorganizowano randkę małżeńską. 47 par odnowiło przysięgę sakramentalną, spędziło ze sobą czas i podjęło modlitwę za współmałżonka.

Randki małżeńskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Te proponowane przez parafie z roku na rok zyskują więcej zwolenników i kolejne wspólnoty podejmują inicjatywę.

Z propozycją takiego spotkania dla małżeństw w parafii św. Jadwigi w Kutnie wyszedł wikariusz ks. Jacek Zieliński. – Randki małżeńskie organizowałem w poprzedniej parafii, w której posługiwałem. Cieszyły się zainteresowaniem, więc za zgodą ks. Piotra Dominiaka, proboszcza kutnowskiej parafii, postanowiłem i tu zorganizować takie spotkanie.(…) – mówi ks. Jacek Zieliński.

Staż małżeński par, które przyszły na randkę był różny. Jedni są po ślubie kilka miesięcy, niektórzy niedawno obchodzili swoje pierwsze rocznice, ale pojawiło się też kilka par, które są ze sobą ponad pół wieku.

Po Mszy św. zakochani udali się do Szkoły Podstawowej nr 9 im. W. Jagiełły w Kutnie, gdzie w jednym z pomieszczeń zorganizowano salę kinową.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.