Radziwiłłów. Kolędowali, prosząc o miłość

9 STYCZNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Po raz 8. parafia św. Antoniego z Padwy gościła artystów znanych z teatrów, szklanych ekranów i estrad. Kolędy i pastorałki przeplatane poezją pełną wiary, nadziei i miłości wzruszyły licznie zgromadzonych wiernych także spoza granic parafii. Niewielka świątynia w Radziwiłłowie w święto Objawienia Pańskiego stała się domem, do którego każdy mógł przyjść, by kolędować z artystami.

W tym roku dla licznej publiczności, która przyjechała nie tylko z okolic, ale także m.in. z Łodzi, Skierniewic, Łowicza, Warszawy, wystąpili: Teresa Lipowska, Danuta Stankiewicz, Stanisław Górka, Bartosz Mazur, Jolanta Mrotek, Małgorzata Szarek, Karol Kukowka, Martyna Młynarska-Modlińska, Wojciech Kryś, Jakub Osuchowski.

Tradycją spotkań w radziwiłłowskiej świątyni są niecodzienne życzenia, które na zakończenie składają wszyscy artyści. W tym roku N. J. Zasada wraz z aktorami i muzykami podzieliła się z publicznością przepisem na 2020 r. z gwarancją szczęścia.

Zgodnie z zapewnieniem artystów i proboszcza parafii, wszyscy ponownie spotkają się w przyszłym roku na kolejnej edycji kolędowania.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.