Przyjmą dary Ducha Świętego

28 MAJA 2018
Janusz Szwarocki

Parafia katedralna pw. Wniebowzięcia NMP w Łowiczu zorganizowała drugą turę rekolekcji dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.      26 maja 2018 r. ,tak jak  podczas pierwszych nauk, odbyły się one w kościele pw. św. Leonarda i św. Małgorzaty w Łowiczu. Zgromadziło się na nich kilkadziesiąt młodych osób pragnących przystąpić do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Na prośbę ks. Sebastiana Antosika rekolekcje wygłosiło rodzeństwo ze Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre” z Częstochowy: Przemek i IwonaTego dnia odbyła się również adoracja Najświętszego Sakramentu. Program rekolekcji zwieńczony został Eucharystią.

Wygłoszone treści zrobiły na słuchaczach pozytywne wrażenia. – Utkwiło mi w pamięci to, że alkohol to wróg człowieka. Warto też się zastanowić nad relacjami w rodzinach. Nie warto oddzielać się od swoich rodzin. Należy sobie pomagać w potrzebie. Wartością jest Bóg i nie należy od Niego odchodzić – relacjonuje Mateusz. W podobnym tonie wypowiadał się Bartłomiej. – Bóg jest po to, by pomagać. Trzeba o tym pamiętać za każdym razem jak jest nam trudno. Samemu nie da się rozwiązać wielu problemów. Dobrze jest prosić kogoś o pomoc, bo Bóg działa przez ludzi. Używki to nic dobrego – podsumował. Dawid i Marysia oceniają czas nauk bardzo pozytywnie. Uważają, że takie spotkanie było potrzebne. – Rekolekcje były ciekawe, dały dużo do myślenia.  Na gorąco trudno coś więcej powiedzieć, bo trzeba wiele przeanalizować i poukładać sobie myśli w głowie. Treści były poruszające – pointują. Śmiało można stwierdzić, że pomysł, aby zorganizować rekolekcje dla kandydatów do przyjęcia darów Ducha Świętego był trafiony.

Organizatorami spotkania formacyjnego byli: ks. Sebastian Antosik, s. Małgorzata Depka, Jolanta Karczewska.

Rekolekcje zwieńczyły całoroczne przygotowanie do przyjęcia darów Ducha Św. w sakramencie bierzmowania, do którego młodzież przystąpi  14.06.2018 r. w bazylice katedralnej w Łowiczu.

Piotr Sumiński