Przy stole ze Świętą Rodziną

3 SIERPNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Pierwsze dwa dni sierpnia pielgrzymi z różnych stron diecezji spędzili w Miedniewicach.

We wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, w parafii, w której posługę duszpasterską pełnią oo. franciszkanie, obchodzony jest odpust. Mimo pandemii wiernych nie zabrakło. Część z nich do sanktuarium przybyła dzień wcześniej. W domu, w którym Gospodynią jest Matka Boża Świętorodzinna wierni modlili się, czuwali i upraszali różnych łask.

Msza św. odpustowa została odprawiona w samo południe. Eucharystię koncelebrowali: Generał Zakonu Ojców Franciszkanów ojciec Carlos Alberto Trovarelli z Rzymu, który wygłosił słowo Boże, o. Tomasz Leśniak, główny celebrans, asystent generalny na Europę środkowo – wschodnią. Obecni byli także o. Wiesław Pyzio, prowincjał, o Tomasz Szymczak, sekretarz generalny zakonu, a także ojcowie i kapłani, którzy przybyli z pielgrzymami.

Na koniec Eucharystii odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem, zakończona błogosławieństwem.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.