Przedświąteczna pomoc dzieciom

22 GRUDNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

W tym roku po raz pierwszy społeczność ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu wzięła udział w akcji „Paczuszka dla Maluszka” organizowanej przez Fundację Małe Stópki.

Adresatem bożonarodzeniowej akcji był DOM MOCARZY w Mocarzewie. Wśród darczyńców były zarówno indywidualne osoby, jak i całe klasy, które zorganizowały składkę na ten cel. Swoje podarunki dostarczali również nauczyciele. Wszystkie paczki składane były pod choinką, która stanęła w głównym holu bud. B. Po zakończonej zbiórce uczniowie wraz z opiekunami spakowali i opisali dary. W sumie dary zapakowano w 10 pudeł. W kartonach nalazły się pieluszki, kremy, chusteczki dla dzieci, kaszki, mleko, mydełka, szampony, oliwki do ciała, pudry, proszki do prania, szczoteczki i pasty do zębów, patyczki higieniczne, płatki kosmetyczne, płyny do kąpieli, spinki i gumki do włosów, słoiczki z daniami dla niemowląt. W piątek 17.12.2021 r. p. Piotr Sumiński wraz z przedstawicielami młodzieży oraz praktykantem dk. Krzysztofem Żądło zawieźli dary do Domu Mocarzy w Mocarzewie. Złożyli je na ręce s. Elwiry Szwarc CR. Wśród podarunków, które młodzież przynosiła do szkoły, znalazła się duża ilość ubranek dla niemowląt. Przekazano je łowickiemu oddziałowi Caritas na ręce ks. Dariusza Krokockiego.

Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, a przede wszystkim darczyńcom, przekazujemy serdeczne podziękowania. Inicjatorem akcji na terenie szkoły była Emilia Adamowicz.

 

Tekst i zdjęcia: Piotr Sumiński