Przedstawienie „Cud Miłości”

9 STYCZNIA 2018
Damian Pietrzak

Kościół Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu przemienił się w scenę teatralną. Aktorami byli młodzież i… księża.
W niedzielny wieczór 7 stycznia po ostatniej Mszy św. w świątyni odbyło się świąteczne przedstawienie „Cud Miłości”. Scenariusz stworzył ks. Jacek Zieliński, wikariusz parafii Chrystusa Dobrego Pasterza i zarazem diecezjalny duszpasterz młodzieży. Była to kompilacja kilku różnych scenariuszy, stąd wątki biblijne – Świętej Rodziny i Heroda oraz współczesne – cudownie uzdrowionej młodej kobiety i zagubionej w życiu młodzieży, którzy w Nowonarodzonym odnaleźli prawdziwą miłość.

Przedstawienie przeplatane było świątecznymi pieśniami i kolędami w wykonaniu scholi oraz solistów. Zespołem dyrygował ks. Michał Szkupiński, miejscowy wikariusz, który ukazał licznie zgromadzonej publiczności nie tylko talent muzyczny, ale i aktorski – wcielił się w postać Heroda. Natomiast ks. Robert Błaszczyk, również wikariusz parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, był aniołem – narratorem. Pozostali aktorzy wywodzili się ze scholi, ministrantów i grupy młodzieżowej „Emmanuel”. Jak podkreśla ks. Zieliński, nie było problemów ze skompletowaniem obsady, mimo że próby odbywały się późno wieczorem, bo księża zaangażowani w projekt chodzą „po kolędzie”.

Rok temu kapłani i osoby wywodzące się z grup parafialnych wystawili w kościele sztukę „Jeszcze jedna opowieść wigilijna”, nawiązującą do słynnej „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Zarówno wtedy, jak i teraz publiczność dopisała. – Ludzie nas zaskoczyli. Było ich więcej niż w zeszłym roku. Mam nadzieję, że nasi parafianie, jak i goście, którzy przyszli, zobaczyli, że Kościół to nie skamieniałe duszpasterstwo – mówi ks. Zieliński.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.