Prezydent w Ogrodzie Dialogu

11 MAJA 2023
Krzysztof Zwoliński

Zapraszamy 13 maja, tj. w najbliższą sobotę o godzinie 9:00 do naszej parafii (Duży kościół – Rawa Maz.), do Ogrodu Dialogu na modlitewne spotkanie, połączone ze świadectwem nawrócenia i zawierzenia swojego miasta Siemianowic Matce Bożej przez Prezydenta Siemianowic Śląskich pana Rafała Piecha. Posłuchaj Jego świadectwa:

Odwiedzą nas również pielgrzymi z okolic Kielc, którzy przy kamiennym różańcu będą wznosić modlitwy do Boga o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie. Po Mszy św. sprawowanej w Grocie z Lourdes będzie świadectwo a potem pielgrzymi m.in. zwiedzą nasze zabytkowe obiekty oraz odprawią Drogę Krzyżowa Narodu Polskiego.

Przyjazd tej grupy jest początkiem działań, aby w tym miejscu gdzie był obóz cierpienia i śmierci żołnierza polskiego wznosiła się ku niebu modlitwa o pokój. Jest to także odpowiedź na prośbę Maryi z Fatimy: „Módlcie się na różańcu o pokój.”

Tego samego dnia ale o 19:00 również przy Grocie będzie pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

Tekst: ks. Bogumił Karp