Prezydencki medal dla ks. Grzegorza Gołębia

22 CZERWCA 2020
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 21 czerwca podczas Mszy św. o 13.00 postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy za zasługi dla Niepodległej Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości odznaczony został ks. Grzegorz Gołąb, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach.

Odznaczenie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczy doradca Prezydenta RP, Paweł Sałek.

W uroczystej Eucharystii uczestniczył także Krzysztof Jażdży, prezydent Miasta Skierniewice, który dziękując kapłanowi za jego posługę, wręczył mu obraz przedstawiający skierniewicki rynek i grawer gratulacyjny. Co warto podkreślić odznaczenie zostało przyznane w 30. rocznicę świeceń ks. Grzegorza w świątyni, która ma 300 lat.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.