Powołanie Rady Miłosierdzia w Makowie

6 LIPCA 2020
Krzysztof Zwoliński

W parafii św. Wojciecha w Makowie od zeszłej niedzieli działa Parafialna Rada Miłosierdzia. W jej skład weszło 7 świeckich osób, które zadeklarowały chęć niesienia pomocy osobom chorym, samotnym, potrzebującym wsparcia. Przewodniczącą rady została Joanna Bolimowska.

Powołanie rady było ostatnim duszpasterskim działaniem ks. proboszcza Sławomira Wasilewskiego, który decyzją biskupa ordynariusza został przeniesiony do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku.

Zadania, jakie stoją przed radą, nakreślił ks. Wasilewski. – Chcemy dawać innym chrześcijańską nadzieję, chcemy im ofiarować modlitwę Kościoła, który nie zamyka się nigdy na potrzeby i cierpienia braci. Chcemy iść do chorych i cierpiących, nie tylko chorujących na ciele, ale i na duszy, do zapomnianych i zostawionych samym sobie w ich samotności, do samotnych i opuszczonych przez innych w ich starości. Chcemy iść, aby mówić im, że nie wyczerpała się Boża litość i miłość Boża nie zgasła – mówił ks. proboszcz.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie: Archiwum parafii w Makowie