POWIĘKSZYŁO SIĘ GRONO RYCERZY KOLUMBA W RAWIE MAZOWIECKIEJ

21 CZERWCA 2024
ks. Roman Sękalski

We wtorek (18 czerwca) do działającej przy rawskiej parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, Rady Rycerzy Kolumba został podczas specjalnej ceremonii przyjęty nowy rycerz – p. Dariusz Misztal. Otrzymał on gratulacje od wszystkich rycerzy i zapewnienie o modlitwie i braterskiej jedności.
Następnie wszyscy uczestniczyli we Mszy św., celebrowanej w ich intencji oraz rodzin przez ks. proboszcza Bogumiła – kapelana Rady. Eucharystię koncelebrował także ks. Wojciech, który wygłosił homilię oraz ks. Artur.
Potem w Sali Rycerskiej miało miejsce drugie bardzo ważne wydarzenie tzn. wybór nowych władz Rady. Odbywa się ono zasadniczo co roku. Bracia rycerze zgodnie i jednomyślnie na Wielkiego Rycerza naszej rawskiej rady wybrali – p. Jarosława Sielskiego, z-cą Wielkiego Rycerza został p. Daniel Koska a na Kanclerza – p. Adama Grzegorzewskiego. Wybrano też innych rycerzy na przewidywane regułą funkcje.

Rawska Rada Rycerzy Kolumba powstałą w 2021, ale jej początki sięgają 2019 r. kiedy to ówczesny Biskup Łowicki – ks. Bp. Andrzej Dziuba zwrócił się z prośbą do naszego. proboszcza ks. Bogumiła Karpa aby w rawskiej parafii utworzyć pierwszą w diecezji łowickiej wspólnotę Rycerzy Kolumba. Ks. proboszcz wraz z grupą zaangażowanych w parafii mężczyzn podjął tę idee i rozpoczęła się dwuletnia droga formacyjna. W jej trakcie przyjmowano kolejne grupy nowych rycerzy. Po dwóch latach pracy wspólnota rycerzy rozrosła się do grona 21 członków, co pozwoliło, aby otrzymać status niezależnej rady – co stało się 26 czerwca podczas Mszy św. a pierwszym Wielkim Rycerzem został wybrany p. Daniel Kośka. Rawska Rada której patronem jest Święty Maksymilian Maria Kolbe stanowi z kolei 17753 radą Rycerzy Kolumba na świecie.

Pomimo krótkiego okresu działania rawscy rycerze już na stałe wpisali się w życie parafii i miasta nie tylko poprzez modlitwę i zaangażowanie duszpasterskie ale także przez podejmowane działania na rzec potrzebujących, w tym samotnych matek, pogorzelcom i innym.
Spotkania Rycerzy Kolumba w naszej parafii odbywają się w każdy trzeci wtorek miesiąca po Mszy św. o 18:00. Zapraszamy dzielnych mężczyzn.
Więcej informacji można uzyskać u ks. Proboszcza (600365799) lub u p. Daniela (781961790).
W dniu 31 października 2020 r. został beatyfikowany ks. Michael McGivney – założyciel Rycerzy Kolumba.
Zapraszamy do obejrzenia filmu o Nim:
https://vod.tvp.pl/video/ks-michael-mcgivney-blogoslawiony-proboszcz,ks-michael-mcgivney-blogoslawiony-proboszcz,52454231
Wejdź na linki aby zobaczyć filmy o Rycerzach Kolumba:
– www.youtube.com/watch?v=s8qPhEJKswc&t=104s
– www.facebook.com/rawaduzykosciol/videos/519451448461935
– W TVP1 w programie AGAPE z 28.02.2021 r. materiał o rozpoczęciu Peregrynacji relikwii bł. Michaela McGivney’a w Polsce:
https://www.tvp.pl/regiony-tvp/regiony/poznan/spoleczenstwo/agape/wideo/28022021/52539777