Poświęcenie tablicy nagrobnej w Mikołajewie

19 MARCA 2018
Janusz Szwarocki

Ma cmentarzu w Mikołajewie poświęcono tablicę nagrobną ku czci Władysława Ślewińskiego, zmarłego przed 100 laty malarza. Mszy św. w intencji śp. W. Ślewińskiego i jego matki przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba.

18 marca Mszę św. w intencji śp. W. Ślewińskiego i jego matki sprawował ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. W mikołajewskim kościele zgromadzili się wierni, przedstawiciele władz samorządowych, a także poseł na Sejm Maciej Małecki. Stawili się strażacy ze sztandarami. Poczet sztandarowy wystawiła też Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach.

Po Eucharystii, tak jak na pogrzebie, kondukt udał się na cmentarz. Bp Dziuba i ks. Krzysztof Żochowski, proboszcz parafii w Mikołajewie, poświęcili nową tablicę. Uroczystość zakończył koncert muzyki poważnej w świątyni. Wystąpili Iwona Niemyjska, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej w Sochaczewie, z synami.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie Parafia Mikołajew