Poświęcenie sztandaru Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Faustyny w Pniewie

3 KWIETNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

W środę 29 marca w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach społeczność Szkoły Podstawowej im. s. Faustyny Kowalskiej w Pniewie zgromadziła się na modlitwie, by prosić o wstawiennictwo patronkę, której wizerunek ozdobił sztandar szkoły. Symbol placówki uroczyście poświęcił bp Wojciech Osial.

Wybór patronki szkoły, która od 20 lat funkcjonuje jako katolicka placówka w Pniewie k. Krośniewic, był oczywisty, choć udział w tym miał bp Andrzej F. Dziuba. Gdy w 2007 r. zwrócono się do ordynariusza diecezji łowickiej z prośbą o nadanie Katolickiemu Gimnazjum w Pniewie imienia Ojca Świętego Jana Pawła II, bp Dziuba wyraził zgodę pod warunkiem, że Katolicka Szkoła Podstawowa też otrzyma patrona. Została nią św. Faustyna.

Sztandar szkoły jest dopełnieniem jej wizerunku, ale przede wszystkim symbolem wartości, które reprezentuje placówka należąca do Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, a także jej wychowankowie.

Po poświęceniu rodzice przekazali sztandar dyrektor szkoły, a ona przekazała go uczniom, którzy będą przy nim stać zawsze w nienagannym stroju – płaszczach, szarfach i białych rękawiczkach.

Na zakończenie uroczystości w kościele w Krośniewicach był program słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i nauczycieli, przedstawiający życie i powołanie s. Faustyny.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl