Poświęcenie chorągwi procesyjnej Zespołu Ludowego „Ziemia Słupiecka”

6 MAJA 2024
Krzysztof Zwoliński

Zespół Ludowy „Ziemia Słupiecka” od lat nie tylko występuje na scenach regionu i kraju, ale w każdą pierwszą niedzielę miesiąca swoim śpiewem służy w świątyni parafialnej. Wielomiesięcznymi staraniami, zaangażowaniem kilku osób i ku radości wspólnoty parafialnej 5 maja ofiarowali chorągiew procesyjną.

Zespół w tym roku będzie przeżywać jubileusz 45-lecia, jednak zanim nadejdzie dzień świętowania, przed członkami zespołu wiele pracy – śpiewu, tańca i krzewienia kultury ludowej, z której nieustannie są dumni.

Dotychczasowe działania pozwoliły zgromadzić pieniądze na wykonanie chorągwi procesyjnej. Zadania podjęła się Anna Staniszewska, łowicka hafciarka, twórczyni ludowa, która podczas kilku spotkań, m.in. w czasie warsztatów z haftu koralikowego, opowieści o tradycjach wigilijnych, zaprzyjaźniła się z zespołem.

O poświęcenie chorągwi zespół poprosił proboszcza parafii ks. Witolda Panka, który nie krył radości i wdzięczności, że zespół jest zaangażowany nie tylko w przebieg liturgii, ale także w tworzenie historii i tożsamości parafii.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”