Ponieśli Maryję ulicami parafii

4 KWIETNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Blisko 50 mężczyzn – Wojowników Maryi – modliło się w sobotę 2 kwietnia w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Sławomir Wasilewski, proboszcz parafii. Kapłan w homilii wiele miejsca poświęcił Mojżeszowi, którego Bóg powołał jako mężczyznę do specjalnej misji.

Na zakończenie Eucharystii kapłan poświęcił należącą do wspólnoty figurę Matki Bożej Fatimskiej. Ks. proboszcz zapowiedział, że od maja w parafii będą odprawiane nabożeństwa fatimskie.

Bezpośrednio po Eucharystii mężczyźni adorowali Najświętszy Sakrament, słuchając przygotowanych rozważań.

Po błogosławieństwie, z figurą Maryi i flagami, z różańcami w rękach członkowie wspólnoty wyszli na ulice parafii by tak odmawiać Różaniec.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl