Polonez maturzystów Katolickiego LO w Głownie

30 STYCZNIA 2018
Damian Pietrzak

Zgodnie z tradycją uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Głownie swoją studniówkę rozpoczęli od zatańczenia poloneza w centrum miasta.

Organem prowadzącym placówkę jest parafia św. Jakuba w Głownie, stąd też wśród osób przyglądających się tańcowi był ks. Stanisław Banach, proboszcz tej parafii. Pojawił się też Wojciech Brzeski, członek zarządu powiatu zgierskiego.

Polonez w plenerze obserwowali rodzice i bliscy maturzystów, ich znajomi oraz postronni mieszkańcy. Oklaskiwali ich oczywiście nauczyciele z dyrektor szkoły Bożeną Skorek-Paszyńską. Jak podkreśliła, przemawiając do zebranych na pl. Wolności, polonez rozpoczyna obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego tańczący wystąpili z biało-czerwonymi kotylionami i białymi różami z czerwonym przybraniem nawiązującymi do narodowych barw.

Ok. 9-minutowy układ tańczono do poloneza „W starym zamku” Józefa Elsnera. – To najpiękniejszy polonez, jaki znam – mówi Agnieszka Łaska, nauczyciel liceum odpowiedzialna za choreografię.

Po polonezie uczniowie i ich goście przenieśli się do sali Miodowy Dom w Głownie, gdzie bawili się do rana.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.