Półkolonie zimowe w Woźniakowie

26 LUTEGO 2019
Janusz Szwarocki

Od poniedziałku do piątku (11-15 lutego) w salezjańskim Oratorium im. Bł. Michała Rua odbył się pierwszy turnus zimowych półkolonii dla dzieci i młodzieży. W wypoczynku uczestniczyło pięćdziesiąt osób w wieku od 7 do 18 lat. Program zajęć był dość bogaty i urozmaicony. Pierwszy dzień poświęcony był poznaniu się z kadrą wychowawczą oraz uczestnikami zimowiska z czterech grup. Nie zabrakło spotkania z gościem – misjonarzem z Madagaskaru ks. Tomaszem Łukaszukiem, który obecnie pracuje w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie. Na koniec dnia wszyscy otrzymali zadanie polegające na pokolorowaniu specjalnej kolorowanki. Kolejne dni zimowych półkolonii poświęcono na wyjazdy: na lodowisko i na basen, wycieczkę do Łodzi, gdzie uczestnicy mogli zaznać radości w Sali Zabaw „Piotruś Pan” oraz zwiedzić z przewodnikiem Muzeum Kinematografii. Nie zabrakło w tych dniach także zabaw integracyjnych, animacji muzycznej, pracy w grupie, spotkania z policjantem z wydziału prewencji, zabawy w bingo oraz Mszy św. na zakończenie półkolonii. Dzieci miały zapewnione również codziennie drugie śniadanie i obiad.

Składamy serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta Kutna, który dofinansował zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży oraz wszystkim darczyńcom wspierającym to piękne dzieło. Wyrażamy wdzięczność także wychowawcom wypoczynku i opiece medycznej, którzy bezinteresownie służyli w tych dniach w salezjańskim Oratorium w Woźniakowie. Cieszy nas to, jeśli możemy – jako stowarzyszenie – odpowiedzieć na ogromne zapotrzebowanie rodziców na zajęcia zorganizowane podczas ferii oraz gdy widzimy uśmiechnięte twarze dzieci i młodzieży, którzy już nie mogą doczekać się półkolonii letnich przeżytych w duchu św. Jana Bosko – pobożnie, radośnie i kreatywnie.

Ks. Piotr Szlufik sdb