Półkolonie z salezjanami

25 LIPCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Podczas wakacji, jak co roku, nie mogło zabraknąć salezjańskiej oferty wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Kutna i okolic. Od wielu lat Oratorium im. bł. Michała Rua organizuje półkolonie, które cieszą się ogromnym powodzeniem.

Tegoroczny wypoczynek odbył się w czterech 5-dniowych turnusach. Organizatorem pierwszych dwóch było oratorium, dwóch kolejnych – Salos Róża Kutno. W półkoloniach wzięli udział uczniowie w wieku od 7 do 18 lat.

Duchowym przewodnikiem i opiekunem dwóch pierwszych turnusów (w każdym uczestniczyło po 120 uczestników) był ks. Wyszomierski, kierownik oratorium. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 9–15. W programie każdego dnia nie brakowało atrakcji – były: modlitwa, słówko, integracja w grupach, aktywność sportowo-rekreacyjna, a także wyjazd do aquaparku i wycieczka do Muzeum w Łowiczu oraz Skansenu w Maurzycach.

Od połowy lipca nastąpiła zmiana przy sterach. Dwa turnusy „Aktywnych półkolonii – strefa wypoczynku letniego 2022” od 11 do 15 oraz od 18 do 22 lipca poprowadził ks. Henryk Chibowski, dyrektor domu.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał koszulkę, worek sportowy i dyplom pamiątkowy.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcia: Archiwum ks. Salezjanów

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl