Półkolonie w dużym kościele w Rawie Mazowieckiej

2 SIERPNIA 2019
ks. Łukasz Antczak

W dniu 1 sierpnia rozpoczęliśmy nasze parafialne półkolonie w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego – “Jesteśmy młodzi i piękni pięknem naszego regionu”.
Bierze w nich udział 60 dzieci. Hasło przewodnie to “…Ci, którzy zaufali Panu, otrzymują skrzydła jak orły…”. W ramach półkolonii dzieci mają okazję uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach, wycieczkach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, konkursach.
Pierwszy dzień rozpoczął się o 8:00 – Mszą św. sprawowaną przez ks. Proboszcza Bogumiła Karpa w naszym kościele. Na jej zakończenie podziękowano osobom, które zainicjowały w parafii dwa projekty do Budżetu Obywatelskiego, które aktualnie parafia realizuje ( “Jesteśmy młodzi i piękni pięknem naszego regionu” oraz „Rawska korona spotkań z kulturą”).
Następnie została przedstawiona kadra półkolonii oraz przekazano informacje dla rodziców związanych z programem półkolonii. W trakcie tego wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży przygotowano wiele atrakcji, wycieczek oraz ciekawych zajęć. Każdego dnia czeka na nich śniadanie i obiad oraz napoje. Ważnym aspektem wychowawczym jest formacja patriotyczna oraz religijna, stąd pierwszy dzień półkolonii w dużej mierze był związany z uczczeniem 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

ks. Bogumił Karp – Proboszcz