Piłkarki i Tenisistki z SL Salos „RÓŻA KUTNO” z Woźniakowa wezmą udział XXX Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Słowenii

13 MAJA 2019
E. K.

SL Salos „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie to Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej, które od 25 lat działa w Woźniakowie. Celem SALOS jest rozwijanie wychowawczych, kulturalnych i społecznych aspektów sportu w ramach uznanego wzoru człowieka i społeczeństwa. W pracy wychowawczej kierujemy się systemem prewencyjnym ks. Jana Bosko, który ma za cel, wychowanie młodzieży na uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan. Narzędziem do osiągnięcia tego celu jest SPORT, który gromadzi młodych i jest konkretną propozycją dla każdego. Odpowiadając na potrzeby oraz zainteresowania młodzieży, prowadzi zajęcia w tradycyjnych dyscyplinach sportu: tenis stołowy, piłka siatkowa i piłka nożna.

Sport to bardzo ważny element wychowawczy. Świadomość tego miał ks. Jan Bosko, wychowawca dzieci i młodzieży. W jego duchu prowadzimy nasze stowarzyszenie. Budujemy sportową wspólnotę, która daje młodym ludziom szansę rozwoju. Pod opieką kompetentnych i wykwalifikowanych trenerów, podczas regularnych treningów i turniejowych rywalizacji, każdy uczestnik zajęć może liczyć na swój osobisty rozwój i dobrze wykorzystany czas. Każdy otrzymuje szansę, nikt nie jest skreślany, nawet ze względu na poziom sportowy. Dokonuje się selekcja naturalna, nikt nie jest wyrzucany. Dajemy możliwość rywalizacji z najlepszymi. Na przykład dwie drużyny w piłkę nożną chłopców grają w II lidze Wojewódzkiej, dziewczęta w III Lidze Kobiet, a 7 drużyn w Okręgowej lidze ŁZPN.

Nasze piłkarki kolejny raz stanęły przed szansą, że mogą mierzyć się z najlepszymi. Za kilka dni, na przełomie kwietnia i maja, wezmą udział XXX Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w słoweńskiej Lublanie. W 2016 roku uczestniczyły w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej (OIMS) w Futsalu w Lubinie zajmując I miejsce i w Ełku zdobywając I miejsce w makroregionie oraz na OIMS w Łodzi wywalczyliśmy również I miejsce co zaowocowało awansem na Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej (ŚIMS) SALOS, które odbyły się w Sevilli, gdzie zdobyliśmy pierwsze miejsce. W 2017 roku uczestniczyli w turniejach w Żelkowie OIMS w Futsalu zajmując I miejsce. Natomiast w makroregionie w Żyrardowie pierwsze miejsce, a na OIMS w Krakowie zdobyliśmy pierwsze miejsce co dawało nam awans na XXIX Światowe Igrzyska SALOS w Krakowie 2018 roku, gdzie zdobyliśmy trzecie miejsce. W 2018 roku OIMS w Kutnie bezkonkurencyjnie zdobyliśmy pierwsze miejsce, co daje nam możliwość startu w ŚIMS w Lubljanie 30.04.-05.05.2019 roku.

Z drugiej grupy to są Maria i Zofia Domaniewskie w tenisie stołowym. W 2018 roku na XXVI Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Kutnie bezkonkurencyjnie zdobyły możliwość startu w ŚIMS w Lublanie 30.04.-05.05.2019r. Zajęły trzecie miejsce w Kat. A i w Kat. C.

Mistrzostwa Świata w Słowenii są wielkim wyzwaniem sportowym, ale jeszcze większym pod względem finansowym. Chcemy reprezentować Kutno, Województwo Łódzkie i Polskę na wysokim poziomie. Z zespołem piłkarek pracuje trener Tomasz Kaba, trener tenisistek Andrzej Domaniewski pracuje od ponad roku. Możliwość wyjazdu i reprezentowanie naszego stowarzyszenia jest dzięki ofiarodawcom. Dziękujemy: Panu Senatorowi RP Przemysławowi Błaszczykowi, Pani Wójt Gminy Kutno Justynie Jasińskiej, Panu Wójtowi Nowe Ostrowy Zdzisławowi Kostrzewie, Panu Wójtowi Gminy Krzyżanów Tomaszowi Jakubowskiemu, Firmie: Gambit Kutno, Diesel-Service s. c. Z. K. Paczkowscy – Kutno, Hodowla roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR, Bank Spółdzielczy Ziemi Łęczyckiej, Agro BSB Daszyna, Panu Tadeuszowi Bobrychowi – Hotel Sójki, Panu Józefowi Ziętarskiemu, Zakład Instalacyjno-Inżynieryjny „Inst-Bud” Kutno, Pani Majchrzak ze Strzelec. Przyjdzie nam wpajać wychowanej przez nas młodzieży znakomitą formułkę olimpijską: „Zwyciężać bez pychy, przegrywać bez urazy”. Salos prowadzi 12 grup sportowych tj. ok. 300 osób.