Piknik parafialny w Jeruzalu Skierniewickim

28 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Tradycją staje się, że wakacyjny czas w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Jeruzalu Skierniewickim rozpoczyna festyn parafialny. W jego przygotowanie i przebieg co roku angażują się kolejni wierni, wszystko z troski o świątynię i wspólnotę parafialną.

W ostatnią niedzielę czerwca teren przykościelny zmienił się w miejsce rekreacji, zabawy, odpoczynku i edukacji. Wszystko za sprawą III Pikniku Parafialnego.

Dzięki zaangażowaniu parafian, Klubu Seniora, Kół Gospodyń Wiejskich i przyjaciół parafii, mieszkańcy i goście mogli skorzystać z wielu atrakcji, które umiliły czas festynu. Wśród nich znalazła się m.in. loteria fantowa, przejazd „Oziębłobusem”, dmuchane place zabaw, wata cukrowa.

Na kilka dni przed wierni zbudowali scenę, która będzie wykorzystana przy kolejnych inicjatywach. Zorganizowali stoiska, zadbali o strefę gastronomiczną – domowymi wypiekami, chlebem ze smalcem, lodami, przekąskami częstowali członkowie Kół Gospodyń Wiejskich z Paplina i Jeruzala.

Wszystko na rzecz świątyni parafialnej, która jest w fazie remontu. Wszelkie środki pozyskane z pikniku zasilą konto parafii.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl