Piknik na Rawce

2 MAJA 2018
Janusz Szwarocki

W parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach w dniu odpustu parafialnego, poza Eucharystią, wierni mogli być razem także w inny, bardziej swobodny sposób – biorąc udział w I Pikniku Parafialnym.

– Proboszcza poznaje się dzisiaj po kapeluszu, jak piknik, to piknik – powitał gości ks. proboszcz Adam Kwaśniak, ubrany w kowbojski kapelusz.

Atrakcje dla najmłodszych, przysmaki przygotowane przez gospodynie czy potrawy wprost z dymiących grilli – każdy znalazł coś dla siebie. Nie zabrakło też występów scenicznych, m.in. członków klubu seniora Rawka czy utalentowanych tancerek zumby. Organizację pikniku wsparły skierniewickie władze: magistrat, starostwo i gmina, a wysoka frekwencja zaskoczyła samych organizatorów.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Piknik