Pielgrzymka do Włoch

30 PAźDZIERNIKA 2018
E. K.

Zarząd, Członkowie Stowarzyszenia „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. O. Pio i Matki Teresy, Pracownicy Hospicjum Domowego, Wolontariusze oraz rodziny pielgrzymowaliśmy do Włoch, w dniach 7 – 15.10.2018 roku. Było nas 54 osoby, w tym ks. Henryk Chibowski sdb wiceprezes i dk. Marcin Wiśniewski z Warszawy członek Zarządu. Głównym celem było San Giovanni Rotondo, aby świętować Jubileusze Ojca Pio, 50 lat od śmierci i 100 lat od otrzymania stygmatów. Zabraliśmy ze sobą tuż przed wyjazdem podpisany AKT NOTARIALNY (nabyta działka), który został pobłogosławiony relikwiami naszego Patrona – Ojca Pio. Przy Jego Grobie prosiliśmy o wstawiennictwo przy tworzeniu Ośrodka Hospicyjnego. Dotykaliśmy wiele miejsc, w których żył Ojciec Pio. Ogromne wrażenie sprawiło na nas zwiedzanie, „DOMU ULGI W CIERPIENIU”. Jego piękne dziedzictwo służy dziś nie tylko na sposób duchowy, lecz również dla uzdrowienia ciała. Ojciec Pio nie nazywał go szpitalem, gdyż w szpitalu leczy się tylko ciało, a stygmatyk chciał pomóc całemu cierpiącemu człowiekowi z miłością, czułością i zainteresowaniem. Dlatego też klinikę nazwał ,,DOMEM ULGI W CIERPIENIU”. Nawiedziliśmy też: Asyż, Neapol, Pompeje, Pietralcina, Monte Santo Angelo, Serracapriola, Lanciano, Monapello i Rzym. W Watykanie uczestniczyliśmy w Audiencji Generalnej dla Polaków z Papieżem Franciszkiem. Potem zwiedziliśmy Bazylikę Św. Piotra, a przy Grobie Św. Jana Pawła II powierzaliśmy budowę Ośrodka Hospicyjnego w Żyrardowie. W Kościele Świętego Ducha uczestniczyliśmy we Mszy Św. W języku polskim pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza. Tego dnia w Rzymie Prezes Stowarzyszenia – dr Ewa Lenkiewicz udzieliła wywiadu TVP INFO o celu naszej Pielgrzymki. Wróciliśmy szczęśliwi, radośni i umocnieni duchowo. Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia budowy Ośrodka Hospicyjnego w naszym mieście – Żyrardowie.