Pielgrzymka do Uzdrowienia Chorych

5 LIPCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Przed oblicze Matki Bożej Suserskiej 3 lipca przybyli chorzy, jak i rodziny tych, którzy nie są w stanie ze względu na stan zdrowia przyjść do kościoła. 15 sierpnia kościołowi w Suserzu zostanie oficjalnie nadany tytuł diecezjalnego sanktuarium Uzdrowienia Chorych.

Przed obraz Pani Suserskiej, nazywanej przez tutejszych wiernych Uzdrowieniem Chorych, jesienią przybywają co roku lekarze w diecezjalnej pielgrzymce służby zdrowia. W lutym w Suserzu, jak w wielu parafiach, obchodzony jest Światowy Dzień Chorego.

Proboszcz miejscowej parafii, ks. Dariusz Szeląg, postanowił, że również w każdą pierwszą sobotę lipca będzie odbywać się tu uroczystość Dnia Chorego.

Uroczystości Dnia Chorego w Suserzu przewodniczył ks. Zbigniew Drzał, proboszcz parafii św. Anny i Joachima z Gdańska. Wygłosił homilię na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim. Jan Paweł II nazywał go „piątą Ewangelią”, a papież Franciszek – „ikoną Miłosierdzia Bożego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl