Pielgrzymka do Góry Kalwarii

3 GRUDNIA 2018
Janusz Szwarocki

Grupa wiernych z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z Rawy Mazowieckiej pielgrzymowała do grobu św. o. Stanisława Papczyńskiego.

Rawscy parafianie pojechali autokarem do Góry Kalwarii. Duchowym opiekunem pątników był ks. TomaszMuszyński, wikariusz.

Na miejscu obejrzeli film ze świadectwami osób uzdrowionych za pośrednictwem św. o. Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP. Po projekcji rawianie zwiedzili muzeum poświęcone świętemu zakonnikowi. Wśród wielu cennych pamiątek pielgrzymi na dłużej zatrzymali się przy habicie, w którym o. Stanisław został pochowany, a także modlitewniku i ręcznych zapiskach. Dla wielu duchowym przeżyciem była modlitwa przy grobie świętego.

Wierni uczestniczyli także w Mszy św. w kaplicy św. o. Stanisława. Na zakończenie Eucharystii jeden z księży marianów przekazał ks. Tomaszowi relikwie św. o. Papczyńskiego.

Uroczyste wprowadzenie relikwii do rawskiej świątyni nastąpi w sobotę 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi.

Warto wspomnieć, że o. Papczyński związany był z Rawą Mazowiecką. Tu, w kolegium jezuickim, kontynuował naukę rozpoczętą we Lwowie, ukończył retorykę i zarazem szkołę średnią oraz odbył 2 lata studiów filozoficznych.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz.gosc.pl