Pielgrzymi wyruszyli

28 WRZEśNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Po Mszy św. porannej w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej do Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannej wyruszyła w sobotę 26. września grupa ponad 60 osób.

To już kolejny rok kiedy pielgrzymi z Rawy Mazowieckiej podążają do tego jednego z najstarszych w Polsce sanktuariów na coroczny odpust ku czci św. Michała Archanioła. Przewodnikiem pielgrzymki jest w tym roku ks. Grzegorz Słomiński – wikariusz, wspierany przez młodzieżowy zespól muzyczny oraz grupę porządkowych.

Po drodze grupa zatrzymała się na dłuższy postój w gościnnej parafii w Rzeczycy, gdzie podjął ich miejscowy proboszcz ks. prałat Henryk Linarcik. Wieczorem o 18:30 pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. w bazylice w Studziannej, zanosząc przed obraz również intencje parafialne.

Historię obrazu oraz cudu można poznać na: sanktuarium.rodzina.net

Tekst i zdjęcia: ks. Bogumił Karp