Peregrynacja relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

27 PAźDZIERNIKA 2021
Krzysztof Zwoliński

W parafii, w której ma „mieszkać” na stałe, nie zatrzymał się na długo. Po tygodniowym pobycie wyruszył w drogę po parafiach należących do dwóch skierniewickich dekanatów. Peregrynacja relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, które uroczyście do parafii św. Stanisława wprowadzono 17 października, rozpoczęła się od najmłodszej skierniewickiej parafii Niepokalanego Serca NMP. Kardynał spędzi tam tydzień.

Wyniesionego na ołtarze hierarchę do świątyni wprowadził w niedzielę 24 października ks. Rafał Babicki, proboszcz. Drewniany relikwiarz, w którym przechowywany jest włos kardynała, ustawiono przy ołtarzu w sąsiedztwie wizerunku Patronki parafii.

Wraz z relikwiami do świątyni przybyła przygotowana przez Muzeum Historyczne Skierniewic okolicznościowa wystawa ukazującą wizyty prymasa w mieście.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl