Peregrynacja obrazu Matki Bożej Łaskawej w Żyrardowie

8 MAJA 2023
Krzysztof Zwoliński

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy i Strażniczki Polski rozpocznie się w mieście 14 a zakończy 20 maja.

Madonna do Żyrardowa zawita nie po raz pierwszy. Wcześniej jedną noc spędziła w parafii Matki Bożej Pocieszenia. Wówczas zaistniała potrzeba „przenocowania” obrazu. Gościnności Strażniczce Polski udzielił ks. Adam Bednarczyk, proboszcz parafii Matki Bożej Pocieszenia.

Obraz Matki Bożej Łaskawej to łaskami słynący wizerunek Madonny patronującej Warszawie, która przedstawiona jest na nim w różowej sukience, niebieskim płaszczu, z rozłożonymi szeroko rękoma. W dłoniach trzyma połamane strzały.

Uroczyste powitanie Madonny w obrazie Matki Bożej Łaskawej nastąpi w Żyrardowie w niedzielę 14 maja o godz. 8.30 w kościele farnym Matki Bożej Pocieszenia. Pół godziny później w świątyni zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Madonna zostanie w parafii przez dwa dni. W poniedziałek o godz. 19 wyruszy do parafii Świętych Cyryla i Metodego, gdzie wierni po powitaniu obrazu wysłuchają konferencji Ewy Storożyńskiej o tym „Jak Maryja uratowała Polskę”. 17 maja Maryja, po pożegnaniu w salezjańskiej parafii, przejdzie ulicami Żyrardowa do parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczyste pożegnanie obrazu nastąpi 20 maja w południe.

 

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum Ojców Jezuitów

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl