Patrocinium w pijarskiej

29 LISTOPADA 2019
Krzysztof Zwoliński

Coroczne święto św. Józefa Kalasancjusza to okazja do wielkiego świętowania w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu. Czas spędzony na integracji, wspólnym celebrowaniu sukcesów i radości z dzielenia się talentami i umiejętnościami rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.

Patrocinium to święto patronalne szkół pijarskich, którymi opiekuje się św. Józef Kalasancjusz. Co roku z tej okazji uczniowie spotykają się na wspólnej Eucharystii, podczas której zawierzają czas nauki, wzrastania w wierze, polecają swoich nauczycieli, wychowawców. W tym roku wraz z uczniami i ojcami pijarami modlili się także dziekan ks. Robert Kwatek oraz bp Andrzej F. Dziuba, który tego dnia odwiedził wszystkie łowickie szkoły. Na zakończenie Eucharystii ordynariusz diecezji wręczył rodzicom ikonę Matki Bożej Jasnogórskiej.

Na zakończenie uroczystości społeczność szkolna obejrzała przedstawienie „Gość oczekiwany” w wykonaniu uczniów i w reżyserii nauczycielki Anny Wiercioch. Rozegrano także mecz piłki siatkowej: nauczyciele kontra uczniowie.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.