Parafia NSNMP w Skierniewicach już w kościele

14 CZERWCA 2021
ks. Łukasz Antczak

W sobotę 12 czerwca księża i wierni z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach uroczyście przenieśli Najświętszy Sakrament do nowego kościoła.

Minęło 7 lat, od kiedy kapłani po raz pierwszy sprawowali Mszę św. i sakramenty w kaplicy, która od września stanie się dodatkową przestrzenią dla działalności diecezjalnego przedszkola. Radość i duma rozpierała tych, którzy prężnie współdziałali na rzecz budowy kościoła. Nie zabrakło jednak wzruszenia i smutku wynikających z konieczności pożegnania się z miejscem, które dało się pokochać. –  Bardzo dobrze było mi w naszej kaplicy i jest mi dziś ciężko emocjonalnie – mówi Marianna Filipek, zastępca przewodniczącego RP. – Miałam tam swoje miejsce, zawsze blisko Maryi, w pierwszej ławce. Wszystko, co tam przeżywaliśmy, było historyczne, pierwsze. Nasza kaplica zawsze była pięknie wystrojona. Z drugiej strony czuję wielką radość. To cud, że udało się tak szybko wybudować naszą świątynię! – dodaje.

Przejście do kościoła zaplanowano na 12 czerwca, kiedy to przy okazji uroczystości Niepokalanego Serca Maryi przypada odpust parafialny.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie lowicz.gosc.pl