Papieskie czuwanie nocne

25 MAJA 2022
Krzysztof Zwoliński

Po raz 9. w parafii Przemienienia Pańskiego w Kurdwanowie zostało zorganizowane czuwanie ze św. Janem Pawłem II. W pierwszych latach było ono dedykowane młodym, dziś jest skierowane do wszystkich parafian.

Każdej edycji towarzyszy hasło przewodnie. W tym brzmiało ono: „Emmanuel, czyli Bóg z nami” i miało w osobie papieża ukazywać, że Bóg jest bliski ludziom.

Organizatorami wydarzenia byli: Ewa Zielińska, nauczycielka animatorka oazowa, Jolanta Buczyńska, dyrektor szkoły, a także grupa oazowa i uczniowie SP w Kurdwanowie.

Podczas pierwszej części zaprezentowano teksty, filmy i prezentacje o Ojcu Świętym. Wszystko zaczęło się od wspomnienia śmierci papieża. A potem
retrospektywnie przypomniano zamach na jego życie i bezgraniczne zawierzenie się Maryi. Była też pantomima ukazująca Jezusa, który – mimo że odszedł do Ojca – został z nami w Eucharystii. Główną modlitwą tej części była adoracja Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie zakończyło się Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Rafał Woronowski. Przy stole eucharystycznym stanęli także ks. Krzysztof Knych, miejscowy proboszcz, oraz ks. Władysław Czaplicki, proboszcz z Kozłowa Szlacheckiego.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl