Pan szedł po tataraku

4 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Na ziemi łowickiej, nie tylko w sercu diecezji – Łowiczu, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ma wyjątkowo piękną oprawę. Nie inaczej jest w parafii Wszystkich Świętych w Złakowie Kościelnym.

Złakowskie Boże Ciało uchodzi za jedno z piękniejszych na ziemi łowickiej. Także tu wiele osób na procesję przychodzi w strojach ludowych. Zakładają je zarówno panie, jak i panowie, starsi i młodsi.

Dodatkowo na trasie procesji ozdabiane są też okna domów. Cechą wyróżniającą tę procesję spośród innych jest to, że trasa przemarszu jest usłana tatarakiem i trzcinami. Uczestnicy procesji, stąpając po tej niezwykłej roślinie, sprawiają, że unosi się przyjemny, charakterystyczny zapach.

Tegoroczna procesja odbyła się tradycyjnie po Mszy św. o godz. 11. Przy stole Pańskim stanęli ks. Piotr Jankowski, proboszcz parafii, i ks. Stanisław Plichta, kanclerz kurii łowickiej.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.