Pamięć wciąż żywa

28 SIERPNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

W tym roku minęła 10. rocznica śmierci ks. prał. Mieczysława Iwanickiego, proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej. O niezwykłym kapłanie, który w rawskiej parafii posługiwał przez 29 lat, pamiętali nie tylko rodzina, ale także przyjaciele i wierni.

Rodzina, duchowni na czele z abp. Wacławem Depą, parlamentarzyści, samorządowcy, siostry zakonne, przedstawiciele szkół, grup parafialnych w okrągłą rocznicę śmierci ks. Iwanickiego zgromadzili się najpierw na cmentarzu. Przy mogile duchownego po modlitwie, którą poprowadził ks. Bogumił Karp, złożono kwiaty i zapalono znicze.

Później w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył metropolita częstochowski, wieloletni przyjaciel ks. Iwanickiego. Z arcybiskupem Eucharystię koncelebrowało kilu kapłanów, wśród których byli ks. Karp, obecny proboszcz parafii, oraz ks. Jan Dobrodziej, kuzyn zmarłego prałata.

Bezpośrednio po Mszy św. wierni przed figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówili jedną cześć Różańca Świętego. Po modlitwie ze świecami w dłoniach i modlitwą na ustach wszyscy przeszli w procesji do Ogrodu Dialogu, gdzie przed figurą Madonny odśpiewano Apel Jasnogórski.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl