OTWARCIE WYSTAWY

20 GRUDNIA 2019
Krzysztof Zwoliński

W minioną niedzielę w Rawie Mazowieckiej po Mszy św. o 10:00 miała miejsce uroczystość otwarcia nowej wystawy poświęconej osobie ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nosi ona tytuł: „Prymas Niezłomny – kard. Stefan Wyszynki (1901-1981)”.

Składa się ona portretu oraz 7 kolorowych tablic, obrazujących poszczególne etapy z życia i działalności tego Wielkiego Polaka. Symboliczną wstęgę przecięła pani Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego wraz z dziećmi oraz ks. proboszczem. Następnie w piwnicach Centrum Spotkań i Dialogu odbył się panel dyskusyjny. Pani Iwona również miała kilkunastominutowe wystąpienie podczas każdej Mszy św., zachęcające do obejrzenia wystawy oraz dawała świadectwo dotyczące życia Prymasa Tysiąclecia i współpracy z Nim.

Wystawę można obejrzeć codziennie w holu pojezuickiego Kolegium, które wraz z XVII-wiecznym kościołem zostało ostatnio gruntownie odremontowane dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Wystawa ta jest pierwszą tego typu wystawą w Diecezji Łowickiej i ma również na celu przygotowanie mieszkańców i gości do uroczystej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Wystawa powstała dzięki dofinansowaniu z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Rawska korona spotkań z kulturą – bogactwo województwa łódzkiego”.

Tekst i zdjęcia: ks. Bogumił Karp