Otwarcie kompleksu sportowego w Międzyborowie

16 KWIETNIA 2018
Janusz Szwarocki

W Międzyborowie bp Józef Zawitkowski poświęcił kompleks sportowy dla uczniów Zespołu Szkół Publicznych, a także mieszkańców miejscowości.

Zespół Szkół Publicznych w Międzyborowie istnieje od 95 lat. Na początku była to tylko szkoła podstawowa z małą salą gimnastyczną, która służyła także jako świetlica. Na przestrzeni lat powstawały nowe obiekty – większa sala gimnastyczna, rozbudowany i odnowiony budynek szkoły podstawowej, gimnazjum, przedszkole. Jednak największą chlubą ZSP w Międzyborowie są bez wątpienia hala i kompleks boisk sportowych. Szkoła słynie z promowania zdrowia i z przykładania dużej uwagi do sprawności fizycznej jej uczniów. Słynnymi sportowcami – absolwentami szkoły – są m.in. Piotr Nowakowski, reprezentant Polski w piłce siatkowej, czy Grzegorz Drejgier, kolarz. Nowoczesne obiekty i sprzęt sportowy ułatwiają kształcenie wielkich sportowców.

Trzy lata temu bp Józef Zawitkowski poświęcił kamień węgielny pod budowę obiektu, a w tym roku, 14 kwietnia – już gotowy kompleks sportowy. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. z udziałem pocztów sztandarowych szkół i harcerzy, orkiestry Międzyborów, scholki dziecięcej, a przede wszystkim całej społeczności szkolnej – dyrekcji, nauczycieli i uczniów. Przy ołtarzu wraz z biskupem seniorem stanęli: ks. Wiesław Skonieczny, proboszcz parafii w Jaktorowie, ks. Krzysztof Krawczyk, miejscowy proboszcz, oraz ks. Rafał Woronowski, wikariusz parafii w Międzyborowie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Międzyborów