Osieroceni, ale nie sami

13 GRUDNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 12 grudnia w parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie podczas wieczornej Eucharystii modlono się za rodziców, którzy doświadczyli straty swojego dziecka.

Od ponad trzech lat w kutnowskiej parafii cyklicznie organizowane są spotkania dla rodziców i rodzin po stracie dziecka. Celem spotkań, które odbywają się pod hasłem „Osierocenia, ale nie sami”, jak czytamy na stronie parafii „jest pomoc i wsparci w przeżywaniu tak trudnych doświadczeń jakim jest śmierć dziecka. Każde spotkanie rozpoczyna Msza św. z tematycznym kazaniem” Po Eucharystii rodzice mają okazję podzielić się doświadczeniami, uczestniczyć w modlitwie, konferencji. Każde ze spotkań ma nieco inny przebieg.

W III niedzielę Adwentu Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Mariusz Lewandowski. W liturgii uczestniczyły także Beata Pilarska, inicjatorka spotkań dla osieroconych rodziców w parafii, oraz siostry pasjonistki, które wspierają osieroconych rodziców.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl