#OrszakwŁodzi challenge

7 STYCZNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

Abp Grzegorz Ryś zainicjował wyzwanie, w którym zbierane są pieniądze na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci oraz Domu Samotnej Matki. Do wyzwania dołączyli już m.in. bracia Golcowie, Zakopower, ale także zgromadzenia zakonne, wspólnoty, rodziny i kapłani. Także z diecezji łowickiej.

Wyzwanie rzucone przez abp. Rysia polega na nagraniu dowolnej kolędy i opublikowaniu jej w mediach społecznościowych, oznaczając ją hashtagiem #OrszakwŁodzi i opisem akcji. Do podjęcia wyzwania należy nominować minimum 3 osoby, które mają wykonać je w 48 godzin. Ponadto należy udostępnić link do platformy dobromat24.pl, gdzie można dokonać wpłaty darowizny na rzecz hospicjum.

Zachęcają do niej nie tylko celebryci, ale także kapłani, klerycy, zgromadzenia zakonne, wspólnoty i rodziny, które dołączyły do wyzwania. Wśród nich znajdują się także kapłani diecezji łowickiej. Wyzwanie #OrszakwŁodzi podjął ks. Sławomir Wasilewski, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach, który do nagrania kolędy zaprosił wiernych.

Ksiądz Wasilewski nominował m.in. ks. Michała Szkupińskiego, wikariusza parafii św. Wojciecha w Białej Rawskiej, który wraz z rodziną Piecuchów nagrał pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi”.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.