Orszak Trzech Króli w Brochowie

8 STYCZNIA 2018
Damian Pietrzak

Orszak Trzech Króli przeszedł także w Brochowie. W przemarszu wzięło udział mnóstwo dzieci, które przebrane były za królów, pastuszków, Maryję, Józefa, anioły.

Rok temu odbyła się w Brochowie pierwsza odsłona królewskiego orszaku w uroczystość Objawienia Pańskiego. Inicjatorami są parafia i Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha”.
6 stycznia przed Szkołą Podstawową im. Fryderyka Chopina zgromadzili się wszyscy, którzy chcieli razem z królami – wcielili się w nich uczniowie z trzech szkół znajdujących się na terenie parafii – oddać hołd małemu Jezusowi. Zgromadzeni wierni otrzymali korony, naklejki i śpiewniki, żeby z Bractwem Śpiewaczym wychwalać Nowonarodzonego śpiewem.W orszaku wzięło udział mnóstwo dzieci, które przebrane były za królów, pastuszków, Maryję, Józefa, anioły. W wejściu do świątyni na orszak czekał proboszcz parafii ks. Paweł Olszewski, który przywitał mędrców i zaprosił ich do prezbiterium. W tym roku w rolę królów wcielili się: Marcel Morawski z podstawówki w Śladowie, Antoni Narkintowicz ze szkoły w Brochowie oraz Rafał Kiełbasiński, uczeń gimnazjum w Lasocinie.

Po odczytaniu Ewangelii ksiądz proboszcz ustąpił miejsca uczniom szkoły w Lasocinie, którzy przedstawili jasełka. W programie słowno-muzycznym uczniowie przypomnieli istotę świąt i zachęcili do dzielenia się uśmiechem i miłością nie tylko od święta. Na zakończenie przedstawienia najmłodsi zaśpiewali kilka kolęd, a ks. Paweł podziękował wszystkim aktorom, wręczając mały upominek.

W przygotowanie orszaku zaangażowana była cała parafia św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie, uczniowie szkół, nauczyciele, OSP Brochów, policja. Każdy, ofiarując swój trud, złożył hołd małemu Jezusowi.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.