Oratorium z Woźniakowa na Campo Bosco

27 SIERPNIA 2018
E. K.

W dniach 23-26 sierpnia grupa młodzieży związanej z Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie uczestniczyła w Festiwalu CAMPO BOSCO. Wydarzenie odbyło się w Czerwińsku nad Wisłą, gdzie pracują salezjanie a nad całością czuwali księża z tamtejszego Ośrodka Młodzieżowo-Powołaniowego EMAUS.

Tegoroczna – 25. edycja festiwalu –  została oparta na tematyce wolności. Całemu wydarzeniu towarzyszyło hasło „Freedom – Wolność jest w nas”, które powracało w różnych momentach dnia. Przeszło czterystu uczestników CAMPO przez prawie cztery dni mogło doświadczyć wspólnoty, siły modlitwy, spotkać ciekawych ludzi, rozwinąć niektóre swoje zainteresowania oraz pobawić się przy muzyce. Organizatorzy zapewnili bowiem młodzieży bogaty program festiwalowy, który wypełniły: warsztaty, koncerty zespołów i muzyków chrześcijańskich (Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, Another, Muzyczni Czarodzieje, Janek Samołyk), panele tematyczne z zaproszonymi gośćmi (m.in. Monika Rogozińska, Jerzy Górski, s. Anna Nobili), momenty duchowe – Msze święte, modlitwa uwielbienia, sakrament spowiedzi.

Wakacyjne spotkanie CAMPO BOSCO to cykliczne wydarzenie dla młodzieży organizowane już od 25 lat przez salezjanów Inspektorii św. Stanisława Kostki. Pierwsze odbyło się w Lutomiersku koło Łodzi, a od kilkunastu lat miejscem festiwalowego spotkania jest Czerwińsk nad Wisłą. Atrakcyjności Campo dodaje fakt, że uczestnicy mieszkają na polu namiotowym i korzystają z uroków zabytkowego kompleksu kościelno-klasztornego.

Młodzież z Woźniakowa mogła uczestniczyć w CAMPO BOSCO dzięki środkom finansowym pochodzącym z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi oraz Starostwa Powiatu Kutnowskiego, z którymi Oratorium realizuje zadanie pod nazwą „Klub dla młodzieży zagrożonej marginalizacją”.