Oratorium uczy młodzież historii

16 SIERPNIA 2018
E. K.

W poniedziałkowe popołudnie 13 sierpnia w salezjańskim oratorium w Woźniakowie odbyło się spotkanie pod nazwą „Uczymy się z historii”. Wydarzenie prowadził kierownik  oratorium – ks. Piotr a uczestniczyło w nim kilkanaście młodych osób. W pierwszej części spotkania zebrani poznali życiorys Danuty Siedzikówny ps. „Inka”. Dla młodzieży – wyjaśnia ks. Piotr – przykład tej młodej dziewczyny, która walczyła o wolną Polskę i w 1946 r. poniosła śmierć z ręki funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa, może uczyć dzisiejsze pokolenia ofiarności, wytrwałości, bezinteresownej służby i umiłowania tego, co polskie. W czasie spotkania nie zabrakło również poczęstunku oraz ciekawych rozmów.

Inicjatywa spotkań edukacyjnych „Uczymy się z historii” wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Realizuje ją Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie w ramach zadania „Patrioci jutra – edukacja i pamięć” podjętego we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej.