Oratorianie z Woźniakowa w Ełku

17 LIPCA 2018
E. K.

W dniach 6-15 lipca w salezjańskim oratorium w Ełku odbyło się spotkanie dla kandydatów na animatorów. Wśród trzydziestu młodych osób z dzieł salezjańskich z Żyrardowa, Czerwińska nad Wisłą i samego Ełku, nie zabrakło także przedstawicieli oratorium w Woźniakowie, które działa przy tamtejszej parafii pw. św. Michała Archanioła.

Osiem osób mogło przez tydzień zgłębiać zasady i praktykę animacji, pracy w grupie, prowadzenia integracji a także życie św. Jana Bosko i formę jego pracy – oratorium. Kandydaci na animatorów, pod czujnym okiem ks. Szymona Mastalerza, nie tylko w teorii, ale i praktycznie – pomagając w prowadzeniu półkolonii – mogli przekonać się o pięknie służby dzieciom, wartości pedagogii ks. Bosko i zapalić w sobie pragnienia rozwijania posiadanych talentów. Należy mieć nadzieję, że szkoła animatora oratorium, w której młodzież z Woźniakowa uczestniczyła, wyda dobre i trwałe owoce dla społeczności lokalnej.

Oratorium im. Bł. Michała Rua wyraża wdzięczność za wsparcie finansowe wyjazdu Regionalnemu Centrum Polityki Społecznej w Łodzi i Starostwu Powiatu Kutnowskiego, z którymi realizowane są projekty pn. „Klub dla młodzieży zagrożonej marginalizacją”.