Opłatek jedności w Rawie Mazowieckiej

19 STYCZNIA 2018
Damian Pietrzak

Młodzież rawskiego „Katolika” podzieliła się opłatkiem i śpiewała kolędy z bp. Wojciechem Osialem.

Dla nauczycieli i uczniów Katolickiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej 14 stycznia był dniem wyjątkowym. Biskup pomocniczy zaszczycił swoją obecnością szkołę i parafię Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, by z uczniami podzielić się opłatkiem i zaśpiewać kolędy. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył i homilię wygłosił bp Osial. Kaznodzieja w homilii podkreślił, że czasem w natłoku małych codziennych spraw zapominamy o najważniejszym – o miłości, dobroci, Bogu.

Po Mszy św. młodzież liceum zaprosiła wiernych i gości na przygotowane przez siebie jasełka o wierze, nadziei i miłości, a także o słowie, które przemieniło się w Ciało, a potem znów stało się Słowem – żywym dziś w ufnych sercach.
Kilka razy w murach kaplicy wybrzmiała wspólna kolęda. Zgodnie z tradycją, obecni połamali się opłatkiem, dając wyraz miłości i pojednania. Na koniec, by przypieczętować jedność, którą uczniowie, rodzice i nauczyciele stworzyli w kościele, wszyscy udali się do budynku szkoły na poczęstunek, któremu towarzyszyła rodzinna atmosfera.Ostatnim punktem był wspólny poczęstunek.
Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.