Odpust w kolegiacie skierniewickiej

19 CZERWCA 2023
Krzysztof Zwoliński

W pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała w parafii na skierniewickim Widoku przypada odpust. Tego dnia obchodzona jest uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a pod takim wezwaniem ta parafia został erygowana 38 lat temu. W tym roku mija 20. rocznica konsekracji świątyni.

Podczas porannej Eucharystii w kolegiacie modlili się kanonicy Kolegiackiej Kapituły Skierniewickiej. Uroczysta suma została odprawiona o godzinie 18.00. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Sławomir Wasilewski, proboszcz parafii. Przy stole Eucharystycznym stanął także poprzedni proboszcz ks. Jacek Berezyński.

Bezpośrednio po Mszy św. nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym zostało odprawione nabożeństwo czerwcowe zakończone procesją wokół kościoła.

Po wejściu do świątyni wierni odśpiewali Te Deum, po którym kapłan udzielił wiernym błogosławieństwa. Gros osób nie opuściło świątyni, ale nadal adorowało Jezusa, który pozostał na ołtarzu. Przez całą noc w parafii trwała w milczeniu adoracja Najświętszego Sakramentu „sercami naszymi przy Sercu Pana Jezusa”.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl