Odpust i okrągłe jubileusze

17 SIERPNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Mieszkańcy parafii i gminy Kocierzew Południowy w dniu imienin swojego patrona św. Wawrzyńca uczestniczyli w odpuście, który poprzedziło 40-godzinne nabożeństwo.

Mszy św. odpustowej przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. prał. Zygmunt Uczciwek, pochodzący z parafii. Kapłan jest proboszczem i budowniczym kościoła pw. Świętych Apostołów Jana i Pawła na warszawskim Gocławiu. W tym roku ks. Zygmunt świętuje 50-lecie kapłaństwa. Eucharystię koncelebrowali ks. Krzysztof Chmielewski, proboszcz parafii, i ks. prał. Jerzy Banak, rezydent w parafii na Gocławiu, który także świętował okrągłą rocznicę swoich święceń.

W homilii kapłan wspominał lata młodzieńcze spędzone na terenie parafii, pierwsze sakramenty, katechizację, duszpasterzy, a także swoją Mszę św. prymicyjną w kocierzewskiej parafii.

Na zakończenie Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem kapłani i wierni odmówili Litanię do św. Wawrzyńca, prosząc patrona o wstawiennictwo u Boga. Później wokół kościoła przeszła barwna procesja z Najświętszym Sakramentem, po której odśpiewano „Te Deum”. Jezusowi Eucharystycznemu towarzyszyły liczne chorągwie i feretrony.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.