Obóz letni z salezjańskim oratorium

6 SIERPNIA 2018
E. K.

Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie zorganizowało obóz rekreacyjno-wypoczynkowy w Podwilku koło Orawki. Grupa czterdziestu pięciu osób wypoczywała w Beskidzie Sądeckim od 27 lipca do 5 sierpnia.

To kolejna forma wypoczynku, po półkoloniach, którą podczas wakacji organizowali salezjanie z Woźniakowa. Pod kierunkiem kierownika oratorium ks. Piotra i trzech wychowawców odpoczywało 45 dzieci i młodzieży w wieku od 11 do 18 lat. W programie obozu były zajęcia sportowo-rekreacyjne, zabawy integracyjne, wspólne modlitwy poranne i wieczorne, eucharystia dla chętnych, dyskoteka i ognisko oraz gry terenowe. Nie brakowało również wycieczek krajoznawczych: do zabytkowego kościoła w Orawce, skansenu w Zubrzycy Górnej, wyjazdu nad Morskie Oko i do Zakopanego, gdzie uczestnicy obozu wjechali na Gubałówkę i przeszli Krupówkami. Dzieci i młodzież skorzystali również z wyjazdu do zespołu basenów w Chochołowie i do Wadowic, gdzie zwiedzili Muzeum Dom Jana Pawła II a także sanktuarium karmelitańskie św. Józefa. W trakcie obozu jego uczestnicy brali udział w zajęciach edukacyjnych o tematyce patriotyczno-obywatelskiej.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Wojewody Łódzkiego, któremu serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.