Obchody wspomnienia patrona diecezji

17 PAźDZIERNIKA 2022
Krzysztof Zwoliński

W czwartek 13 października diecezja łowicka obchodziła wspomnienie błogosławionego patrona. Tego dnia serce diecezji biło w Nowym Mieście nad Pilicą – miejscu, w którym nauczanie i posługa Honorata Koźmińskiego są nieustannie żywe, a jego orędownictwa przyzywają bracia kapucyni, żeńskie bezhabitowe zgromadzenia zakonne, młodzież, seniorzy i włodarze.

Uroczystej Mszy św. w kościele ojców kapucynów w Nowym Mieście nad Pilicą przewodniczył ks. Sławomir Sobierajski, wikariusz biskupi diecezji łowickiej. Wraz z nim przy ołtarzu stanęli dziekan nowomiejski ks. Mariusz Zembrzuski, a także kapłani z dekanatu i zakonu braci kapucynów.

Po Mszy wierni wyruszyli w uroczystej procesji ulicami miasta z relikwiami błogosławionego patrona. Urnę z relikwiami nieśli przygotowujący się do posługi zakonnicy, przedstawiciele Urzędu Miasta, świeckich zakonów, Ochotniczej Straży Pożarnej i kapłani.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl